kotor-833513_640

Jak pamiętać o przyjaźniach nawet jeśli masz bardzo dużo przyjaciół, z którymi dawno nie miałeś kontaktu – jeden prosty pomysł

Czy czasami nie macie wyrzutów sumienia, że zaniedbujecie przyjaźnie z dawnych lat. Kiedyś spędzaliście ze sobą, prawie każdą wolną chwilę i zawsze byliście dla siebie, a teraz ogrom obowiązków, nowe zadania, odległość geograficzna i inne życiowe sprawy tak nas angażują, że stare przyjaźnie nam umykają. Ale jest na to pewien sposób…

 

I nie chodzi tutaj o dzwonienie do swoich przyjaciół, jedynie wtedy kiedy mamy jakąś sprawę. Czasami takie dzwonienie tylko wtedy, kiedy mamy jakąś sprawę może wywoływać w nas poczucie winy. Dlatego warto o starych przyjaciołach pamiętać na inny sposób.

 

Sposób ten jest bardzo prosty, a jednocześnie bardzo miły i indywidulany. Wystarczy tylko… pamiętać o urodzinach danej osoby. Banalne, bo przecież Facebook o tym za nas pamięta? Już was przekonujemy, że wcale nie.

 

Po pierwsze grupa Twoich znajomych na Facebooku jest szersza niż grupa Twoich przyjaciół (jak zresztą sama nazwa na to wskazuje: „znajomy” to nie to samo co „przyjaciel” – na szczęście nasz język rozróżnia te dwa pojęcia, co np. w języku angielskim nie jest już takie oczywiste).

Po drugie nie wszyscy Twoi przyjaciele są na FB, a nawet jak są, to mogą nie podawać tam swojej daty urodzenia. Zresztą naszym zdaniem to bardzo nieodpowiedzialne podawać tam swoją datę urodzenia.

Po trzecie na Facebooku o wiele łatwiej umykają nam nowe treści, wiadomości i posty.

 

Dlatego jeśli chcecie pamiętać o urodzinach przyjaciół i robić to w sposób naprawdę dla nich miły, lepiej zapomnijcie o Facebooku.

 

Jak pamiętać o urodzinach znajomych

1. Skorzystaj z naszego kalendarza Budowania dobrych relacji 2019, który możecie pobrać tutaj.

2. Uzupełnij go o daty urodzin najbliższych przyjaciół. Jeśli nie znasz jakiejś daty, to po prostu zadzwoń do tej osoby, zapytaj i powiedz, że potrzebujesz jej właśnie po to, żeby o niej pamiętać w dniu jej urodzin. Każdy na pewno się ucieszy z takiego telefonu.

3. Powieś kalendarz w takim miejscu, żebyś widział/a go codziennie, np. nad biurkiem lub nad łóżkiem (a najlepiej w ogóle w miejscu gdzie stoi telewizor, a telewizor wynieś do piwnicy – wyciągniesz go tylko na najbliższy mecz reprezentacji).

4. Codziennie rano zerknij na kalendarz sprawdzając kto ma dziś urodziny.

5. W trakcie dnia zadzwoń do tej osoby i złóż jej życzenia, możesz ewentualnie wysłać sms, ale nie korzystaj do tego z Facebooka.

6. Może się okazać, że umówicie się na przyjemne spotkanie.

 

Nawet jeśli nie miałeś z kimś kontaktu od 10 lat i zadzwonisz do niego na urodziny, na pewno się ucieszy, a nigdy nie wiesz, czy nie będziesz potrzebował jego pomocy…

 

Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *