impreza

Jak rozmawiać z ludźmi na imprezie? [7 porad]

Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie nie będą pamiętać co mówiłeś, ani robiłeś, ale będą pamiętać jak się przy Tobie czuli. Przedstawiamy jak rozmawiać z innymi, żeby imprezę z Tobą pamiętali dobrze przez długi czas.

 

Chciej tego, żeby ludzie wokół Ciebie czuli się dobrze

Pierwsza porada dotyczy Twojego nastawienia. Jeśli chcesz, żeby ludzie czuli się przy Tobie dobrze, to po prostu po pierwsze tego chciej, czyli o tym myśl. Skupiaj się na nich, a nie na Sobie i z takim nastawieniem wyjdź z domu, myśl o tym w czasie przejazdu na miejsce imprezy (a jak jest u Ciebie, to w trakcie przygotowań), wchodząc na miejsce, uciskając dłoń nowopoznanym osobom i w czasie całego spotkania.

 

Bardziej słuchaj niż mów

Oczywiście nie chodzi, o to, żebyś cały czas milczał. Chodzi bardziej o to, żebyś z swojej osoby nie robił centrum uwagi, bo nie lubimy ludzi, którzy ciągle gadają o sobie, albo o tym co im się przydarzyło, albo o tym co im się ostatnio śniło, itp. Za to każdy z nas lubi i chce być wysłuchany. Oczywiście nie przerywaj, bo Ci się coś akurat przypomniało.

 

Okazuj zainteresowanie

To oczywiście wiąże się z pierwszą poradą. Kiedy ktoś coś opowiada, warto od czasu do czasu dopytać, przytaknąć, zareagować, powiedzieć co sam myślisz. Oczywiście to nie może być sztuczne, a najlepszym zapewnieniem szczerości Twoich reakcji będzie włożenie wysiłku w słuchanie. Wasza rozmowa będzie o wiele przyjemniejsza, kiedy szczerze się z kimś nie zgodzisz i wyrazisz swoją odmienną opinię, niż będziesz bez przerwy przytakiwał, a poza tym ciągłe zgadzanie się jest nieszczere, może być odczytane jako płytkie podlizywanie się.

 

Nie żartuj z innych

Spotkanie z przyjaciółmi lub znajomymi to również świetna okazja do opowiadania sobie żartów. Pamiętaj jednak, żeby nigdy nie żartować z nikogo obecnego. Bardzo często wydaje się nam, że nie winne żarty budują relacje, wprowadzają przyjemną atmosferę, wszyscy się śmieją, ale pamiętaj o tym, że słowa mają moc i że, jeśli nawet osoba, z której żartujemy śmieje się razem z nami, to jednak czuje się ona dyskomfortowo (nawet jeśli oczywiście przez grzeczność mówi, że nie ma problemu, i w ogóle ma dystans do siebie, itp.)  Nie warto ryzykować, tym bardziej, że przecież każdy z nas ma wielu znajomych, którzy mają niskie poczucie swojej wartości (nawet jeśli się do tego nie przyznają, no bo przecież nie zawsze wypada), a takie, osoby żarty z nich najbardziej ranią. Pewnie sam wiele razy zastanawiałeś się nad tym, że ktoś Tobie coś powiedział nawet w żartach, a później długo o tym myślisz zastanawiając się, że „jednak może coś w tym jest?”.

 

Kiedy z kimś rozmawiasz skup się tylko na tej osobie

Oczywiście trudno to zrobić, kiedy wokół jest mnóstwo ciekawych ludzi, ale jak już z kimś zaczniesz rozmowę i ją podtrzymujesz, to nie rozglądaj się na boki patrząc co się dzieje, ale skup się na tej osobie, bo tym sposobem wysyłasz rozmówcy komunikat: „jesteś nieciekawy, chcę porozmawiać z kimś innym”. Lepiej porozmawiać z kimś skupiając się tylko na nim przez 2 konkretne minuty, a później przeprosić i pójść dalej (jeśli rozmowa się nie klei), niż gadać przez 20 minut, a ciągle oglądać się na inne osoby.

 

Uśmiechaj się

I prawie ostatnia porada, związana z powyższą: uśmiechaj się i patrz w oczy rozmówcy. Czasami jest tak, że jesteśmy na imprezie, ale jesteśmy nie w humorze i to okazujemy poprzez wyraz niezadowolenia na twarzy, licząc na to, że ktoś zapyta co u nas słychać. Tym sposobem skupiamy innych na sobie i naszym braku humoru oraz czas sobie i innym. Lepiej się uśmiechnąć i zacząć z kimś rozmowę, a humor sam się nam poprawi.

 

Podziękuj

Po zakończeniu imprezy, najlepiej następnego dnia, wyślij wiadomość z podziękowaniem za przyjemną rozmowę, obecność, poświęcony czas. To naprawdę bardzo miłe i każdy z nas lubi takie wiadomości dostawać, nawet jak na nie nie odpisujemy (dlatego nie musisz się spodziewać odpowiedzi).

 

Podzielcie się w komentarzach jakie Wy macie pomysły, na to, żeby ludzie wokół Was czuli wyjątkowi. Podzielcie się w komentarzach.

Drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *