start-line-3449607_640

Kalendarz budowania dobrych relacji 2019

Zapraszamy do pobrania szablonu kalendarza pozwalającego pamiętać o najważniejszych sprawach roku 2019! Przygotowaliśmy dla Ciebie ten formularz kalendarza, po to, żeby pomóc Ci pamiętać o budowaniu Twoich relacji przez cały rok.

 

Kalendarz składa się z trzech części:

1. Pole dotyczące tego kogo lub co wybierzesz jako inspirację dla Ciebie na ten rok – może to być np. jakaś osoba i to zarówno ktoś powszechnie znany, np. artysta, lider, święty, przywódca, jak i ktoś z Twojego otoczenia, np. tata, babcia, nowonarodzone dziecko, nauczyciel, ale może to być również jakieś wydarzenie, którego rocznica przypada w tym roku, jakieś wydarzenie, którego się spodziewasz, a także, np. miejsce (może gdzieś planujesz wyjechać), jakieś dzieło artystyczne (film, obraz, utwór) lub cokolwiek, co chcesz żeby Cię w tym roku inspirowało i co chcesz lepiej poznać.

 

Może będą dla Ciebie inspirujące postacie, które sejm wybrał na patronów roku 2019: Pisarz Gustaw Herling-Grudziński, działaczka „Solidarności” Anna Walentynowicz, kompozytor Stanisław Moniuszko. W roku 2019 szczególnie obchodzić będziemy również rocznice Unii Lubelskiej i Powstań Śląskich.

 

2. Pole do zapisania swoich celów na ten rok – żeby było Ci łatwiej to zrobić, są tam pola dotyczące najważniejszych obszarów naszego życia, w których warto stawiać sobie cele. Na naszym kalendarzu jest trochę mało miejsca, ale możesz tam przynajmniej zapisać hasła odnoszące się do Twoich celów, a same cele zapisać na oddzielnej kartce (zerknij tutaj, gdzie opisałem ciekawy sposób stawiania sobie celów).

 

 

Chcesz budować prawdziwe długofalowe relacje i uczyć tego innych?

Chcesz uczyć innych współpracy i dobrego życia z ludźmi?

Chcesz być dla innych prawdziwym autorytetem?

ZOBACZ PODRĘCZNIK

 

 

3. Kalendarz z miejscem na zapisywanie ważnych dla Ciebie rocznic i urodzin przyjaciół (możesz wpisać je na komputerze i w kolejnych latach kopiować je do następnych kalendarzy, które Ciebie przygotujemy).

 

Bardzo pozytywnym codziennym nawykiem jest zerkanie na ten kalendarz i przynajmniej wysłanie wiadomości z życzeniami dla osoby, która ma w tym dniu urodziny lub imieniny. Jest to bardzo dobry pomysł podtrzymywania relacji zwłaszcza z osobami, z którymi nie widujesz się obecnie tak często jak dawniej. Zerknij tutaj:

Jak pamiętać o przyjaźniach nawet jeśli masz bardzo dużo przyjaciół, z którymi dawno nie miałeś kontaktu – jeden prosty pomysł

 

Kalendarz przygotowany jest do wydruku w formacie A3 poziom, dlatego przy każdym polu nie ma zbyt wiele miejsca, ale dzięki temu ma on przystępny format, który zmieści się nad każdym biurkiem i dzięki temu jednym rzutem oka jesteś w stanie objąć cały rok.

 

Dlaczego taka forma kalendarza:

– po pierwsze jeśli raz go uzupełnisz możesz w łatwy sposób kopiować wszystkie ważne dla Ciebie rocznice na kalendarze w następnym roku i nie musisz co roku przepisywać tego do nowego kalendarza (za rok przygotujemy nowy formularz, do którego tylko skopiujesz dane z tego roku)

– po drugie mamy cały rok na relatywnie niewielkiej powierzchni, nasz kalendarz nie zajmuje dużo miejsca i na pewno w każdym domu znajdzie się miejsce, żeby go powiesić – najlepiej zrób to w miejscu, gdzie często patrzysz, np. nad biurkiem lub nad łóżkiem

 

Pobierz kalendarz 2019 docx

 

Pobierz kalendarz 2019 pdf

 

Powodzenia w realizacji Twoich zamierzeń na rok 2019!

 

Autor wpisu:

dr Michał Czakon

Koordynator projektu PrawdziwySkarb.pl,
Psycholog, Trener, Dydaktyk,
Autor bloga: jakdzialacskutecznie.pl

Drukuj

One thought to “Kalendarz budowania dobrych relacji 2019”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *