wakacje

Przepis na udane wakacje

Wakacje to dla wielu z nas czas odpoczynku. Zazwyczaj mamy wtedy okazję spędzić więcej czasu z innymi. Kilka rad, jak ciekawie i pożytecznie spędzić wakacje, które możemy przekazać młodszym lub wykorzystać sami.

 

Zrób coś dla innych

Wakacje to dobry czas, żeby zrobić coś dla innych. Oczywiście zawsze jest na to dobry czas, ale w wakacje wszyscy (nawet dorośli) żyją jakby inaczej. Może właśnie wtedy zobaczysz co u Twojej sąsiadki, pomożesz babci w ogródku, posprzątasz w piwnicy lub zrobisz coś innego o co od dłuższego czasu prosiła Cię mama?

 

Spędź czas z ludźmi

Tak się może wydawać, że ciągle go spędzasz z innymi, a zwłaszcza z rodziną, ale może właśnie ten czas jest dobry, żeby ich lepiej poznać, porozmawiać na jakieś inne tematy? Czy będziesz spędzał czas z rodziną, czy z znajomymi których znasz od lat, czy z nieznajomymi wykorzystaj go, żeby lepiej poznać te osoby. Nie staraj się być centrum towarzystwa, nie myśl ciągle o tym co myślą o Tobie inni, ale pomyśl ile ciekawych i dobrych rzeczy jest w człowieku, który jest właśnie obok Ciebie. Nawet nie wiesz jak Cię to zaskoczy.

 

 

Chcesz budować prawdziwe długofalowe relacje i uczyć tego innych?

Chcesz uczyć innych współpracy i dobrego życia z ludźmi?

Chcesz być dla innych prawdziwym autorytetem?

ZOBACZ PODRĘCZNIK

 

 

Naucz się czegoś

Może zrobisz coś do jedzenia na ognisku, albo nauczysz się kilku nowych słówek po czesku, albo przynajmniej cytat z Homera na pamięć, a już na pewno powinieneś wiedzieć jak bez GPS, używając samej tylko mapy, dojechać na drugi koniec Polski. Nawet nie wiesz kiedy, te umiejętności Ci się przydadzą (GPS-y psują się szybciej niż myślisz).

 

Nie chwal się gdzie byłeś

Cała seria nowych zdjęć na Facebooku na pewno wywoła strumień lajków, ale może ktoś też chciałby tak jak Ty, pojechać nad morze, do Hiszpanii, czy może po prostu gdzieś poza dom, a go na to zwyczajnie nie stać lub musi pomagać rodzicom w domu? Tobie się nic nie stanie jeśli nie umieścisz tego zdjęcia, twoim fb-owym znajomym również, wspomnienia i tak zostaną, a nikt nie będzie czuł się gorzej.

 

A Wy jakie macie pomysły na udane wakacje? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Drukuj

One thought to “Przepis na udane wakacje”

  1. Fajny wpis 🙂 Dzięki. Szczególnie za uwagę w ostatnim punkcie. 

    Spędzam wakacje na działce z malutkim dzieckiem. Zapraszam kilka osób, by nas odwiedziły i też mogły skorzystać z tego pięknego miejsca. A na koniec wakacji zapraszamy większą grupę osób na weekend, celem budowania relacji naszej wspólnoty. Na pewno skorzystam ze wskazówek z kursu o relacjach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *