Kompas Talentów w Relacjach

Wersja BETA 0.1

Kompas Talentów w Relacjach to narzędzie pozwalające na diagnozę mocnych stron w sferze relacji z innymi osobami. W naszym kursie dotyczącym odkrywania talentów Dwa Proste Kroki Do Prawdziwej Radości, który dołączony jest do kursu Prawdzie Relacje piszemy, że jednym z 7 talentów, który posiada każdy z nas jest to jak lubimy funkcjonować, a to jak lubimy funkcjonować odnosi się również do tego jak funkcjonujemy w relacjach z innym osobami.

 

Kompas mierzy funkcjonowanie w relacjach z innymi ludźmi w dwóch obszarach życia:
1) W sferze pracy w naszym zespole, czyli w pracy, szkole, w relacjach jednak bardziej formalnych
2) W sferze relacji z najbliższymi, czyli w domu, wśród przyjaciół, w wspólnotach i grupach nieformalnych

 

Badanie składa się z 48 pytań, na które należy wskazać jedną odpowiedź na skali od 1 do 7, gdzie:
1 – oznacza, że w ogóle nie zgadzasz się ze stwierdzeniem, nie pasuje ono do Ciebie i nie opisuje Ciebie
7 – oznacza, że całkowicie zgadzasz się z tym stwierdzeniem, bardzo do Ciebie pasuje i opisuje Twoją osobę
Oczywiście można wybrać również odpowiedzi pośrednie.

 

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania otrzymasz wynik w postaci roli wskazującej na Twoje najmocniejsze strony w tych dwóch obszarach relacji. Otrzymasz również informację o poszczególnych wynikach na skalach składających się na nasze dobre funkcjonowanie w relacjach z innymi ludźmi.

 

Zobacz jak zrobiliśmy Kompas Talentów w Relacjach i jakie zmienne mierzy.

 

Centrum Dobrego WychowaniaKompas Talentów został przygotowany we współpracy z Centrum Dobrego Wychowania, które realizuje wycieczki i warsztaty dla klas oraz wiele rozwojowych propozycji dla nauczycieli i wszystkich osób pracujących z grupami.

 

Drukuj
1.Pracując w zespole dbam o efektywność.

1 z 48

20 thoughts to “Kompas Talentów w Relacjach”

 1. Dzięki serdeczne. Za okazję do refleksji w czasie wypełniania testu i teraz, gdy już po jego wypełnieniu mam o czym myśleć:) 

 2. Dzięki. Zwłaszcza za okazję do refleksji. W czasie wypełniania testu, jak i teraz, gdy już jestem po, a test wciąż drąży mi diurę w myślach:) 

   

 3. Cieszę się, że mogłam przeprowadzić test. Jego wyniki na pewno pomogą mi lepiej pracować w zespole.

 4. Super test do wykorzystania na godzinie wychowawczej. Oromnym plusem jest jego dostępność online i gotowa analiza wyników. Od wrzesnia mam wychowawstwo w nowej klasie i chętie z tego skorzystam.

 5. Czy aby móc posługiwać się tym narzędziem nie tylko online trzeba odbyć kurs/warsztaty? Czy to narzędzie będzie tu na stronie długo dostępne? Pozdrawiam

  1. Kompas działa tylko online, ponieważ skrypt na stronie oblicza i graficznie prezentuje wyniki. Nie trzeba odbywać kursów. Nie planujemy ograniczać dostępności Kompasu.

 6. Ciekawy test. Zazwyczaj nie ma czasu/odpowiednich okoliczności, aby pzeanalizować swoje zachowania w zespole czy wśród bliskich. Raczej zgadzam sę z wynikami i zauważyłam, nad jakimi obszaram dobrze byłoby popracować 🙂

 7. Dziękuję za możliwość udziału w badaniu. Okazało się, żę postrzegałąm siebie troszkę inaczej, a konieczność rzetelnej odpowiedzi na pytania spowodowałą, że zastanowiłam się głębiej nad sobą i… no, właśnie 🙂 Wynik zaskoczył mnie posytywnie.

  1. Nie zawsze nasza codzienna praca polega na pracy w zespole, ale na pewno w naszym życiu są takie sytuacje, kiedy robimy coś z innymi i nie są to nasi najbliżsi. Możesz przypomnieć sobie takie sytuacje i z myślą o nich wypełniać ten test.

  1. Droga Barbaro, materiały przy kursach można samemu drukować, nie wysyłamy ich w wersji papierowej. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *